Dunaj v kufru > Aktuality

Aktuality

V Olomouci byly uděleny ceny za nejlepší výtvarná díla soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj a slaven Den Dunaje

V Olomouci byly uděleny ceny za nejlepší výtvarná díla soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj a slaven Den Dunaje

( 20.6.2013 )

V Olomouci byly uděleny ceny za nejlepší výtvarná díla soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj a slaven Den Dunaje

Olomouc, 16. června 2012

U příležitosti oslav Dne Dunaje se v pátek 14. června 2013 sešlo na 70 mladých lidí. Společně se ve Freskovém sále (kanovnické rezidence na Wurmově 7) v Olomouci účastnili slavnostního předání cen 10. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj. Hlavní cenou, která je určena všem autorům vítězných děl, je splouvání řeky Moravy v CHKO Litovelské Pomoraví. Na raftech letos plulo 20 dětí a 15 dospělých.

Pozvánka na oslavy Dne Dunaje v Olomouci a slavnostní předání cen Mladým tvůrcům pro Dunaj

( 13.6.2013 )

Slavnostní předání cen vítězům výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj a oslavy Dne Dunaje proběhnou v pátek 14. června. Jste srdečně zváni!

Den Dunaje

Kdy: pátek 14. června 2013 od 10:00

Kde: Olomouc, Wurmova 7 (Freskový sál)

Podrobnou pozvánku najdete zde.

10. ročník výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj má své vítěze

10. ročník výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj má své vítěze

( 5.6.2013 )

Letošní ročník byl opět bohatý na zajímavý díla a komise měla těžkou práci s výběrem těch nejlepších. Desítku oceněných najdete zde. Zatím jde jen o přehled vybraných děl, pořadí vítězů bude slavnostně vyhlášeno 14.6. na oslavách Dne Dunaje spolu s předáváním cen.

Mladí tvůrci pro Dunaj 2013

Mladí tvůrci pro Dunaj 2013

( 10.4.2013 )

Nový ročník výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj zahájen! Děti do 15 let a nejvýše 3 členné skupiny se mohou do soutěže hlásit do 20. dubna. Podrobnosti k soutěži naleznete zde.

Den Dunaje 2012 v Olomouci se vydařil

Den Dunaje 2012 v Olomouci se vydařil

( 19.7.2012 )

Ve středu 27.6. proběhlo předávání cen v soutěži Mladí tvůrci pro Dunaj a oslavy Dne Dunaje na Korunní pevnůstce v Olomouci. Podívejte se na fotografie z akce nebo na reportáž R1 Morava a těšíme se na setkání v příštím ročníku!

Vítězné dílo i všech deset oceněných výtvorů si můžete prohlédnout zde.

Úspěšným tvůrcům gratulujeme!

Den Dunaje 2012 v Olomouci

( 10.6.2012 )

Ve středu 27. června si v Olomouci připomeneme Dunaj - nejmezinárodnější řeku v Evropě. Celodenní program pro děti i dospělé spojený s řekami a Dunajem zvlášť proběhne v Olomoucké Korunní pevnůstce.

Program začne v 10 hodin předáváním cen ve výtvarné soutěži Mladí tvůrci pro Dunaj , chybět nebude biologický workshop pro děti, prohlídka pevnosti v průvodcem a pro vítěze soutěže splouvání Střední Moravy z Horky nad Moravou do Olomouce.

Mladí tvůrci pro Dunaj 2012

( 22.3.2012 )

Dne 22. března se připomíná Světový den vody. Při této příležitosti vyhlašuje Unie pro řeku Moravu již devátý ročník mezinárodní výtvarné soutěže o nejlepší výtvarné dílo vztahující se k vodě, k životu ve vodě a kolem ní, a také k lidem žijícím okolo vody a jejich vnímání řek - Mladí tvůrci pro Dunaj. Letošní téma  je stejné jako minulý rok a vystihuje jej slogan „Zapoj se pro řeky“.

Semináře pro učitele k Dunaji v kufru

( 1.11.2011 )

V Brně a ve Zlíně proběhnou tři semináře pro nové uživatele metodické pomůcky Dunaj v kufru. Přijeďte se seznámit s Dunajem - pro každého účastníka je připravený kufr zdarma!

Dunaj v kufru: Řeka je víc než jen voda

( 29.6.2011 )

Sluňákov, 28. června 2011

Dnes byly v ekologickém centru Sluňákov v Horce nad Moravou slavnostně vyhlášeny výsledky mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj 2011, jejíž vítězem se stalo dílko "Stromořeka" od žáků ze ZUŠ Jedovnice. Soutěž každoročně vyhlašuje Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje (MKOD, ICPDR) se sídlem ve Vídni. V České republice soutěž od počátku pořádá občanské sdružení Unie pro řeku Moravu, jako reprezentant a zakládající člen DEF a mezi hlavní partnery projektu patří zejména Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo zemědělství, Povodí Moravy, s.p. a společnost Coca-Cola.

Plné znění zprávy najdete zde.

Mladí tvůrci pro Dunaj 2011

( 20.6.2011 )

Již známe výsledky výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj 2011. Vítězem se stalo dílko "Stromořeka" od žáků ze ZUŠ Jedovnice. Toto dílko a dalších 14 oceněných si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Přehledně si výsledky můžete prohlédnout zde. Předávání cen se uskuteční 28. června v centru Sluňákov v Horce nad Moravou. Pozvánku na tuto akci si prohlédněte zde. Další informace k letošnímu ročníku jsou zde.

Úspěch dětí ze ZŠ ve Štěpánově na mezinárodní soutěži o Dunaji

( 2.6.2011 )

Žáci ZŠ Štěpánov úspěšně reprezentovali Českou republiku na mezinárodní soutěži o povodí Dunaje konané v Budapešti ve dnech 27. až 29. 5. 2011.

Již čtvrtým rokem pořádá maďarská nadace – GWP, Hungary Foundation za podpory společností ICPDR (Mezinárodní komise pro ochranu povodí Dunaje) a Coca – Coly, znalostní soutěž o povodí Dunaje. Letos poprvé nebyla soutěž určena jen pro maďarské školy, ale síly poměřily úspěšné školní týmy z dalších zemí ležících v povodí Dunaje. Českou republiku měli tu čest reprezentovat žákyně a žák ZŠ Štěpánov.

Mladí tvůrci pro Dunaj 2011

Mladí tvůrci pro Dunaj 2011

( 22.3.2011 )

U příležitosti Světového dne vody (22. březen) vyzývá Unie pro řeku Moravu základní školy a dětské kolektivy k účasti v osmém ročníku soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj. Téma soutěže zní: Zapoj se pro řeky“. Přihlášky do soutěže je třeba zaslat do 15. dubna 2011.

Bližší informace a přihlášku najdete zde.

Znáte řeky ČR?

Znáte řeky ČR?

( 16.2.2011 )

Na tomto odkazu si můžete procvičit svoje znalosti o řekách České republiky.

Copyright © Unie pro řeku Moravu

vytvořil Michal Kandr